Poradniki

Jak urządzić pokój dla niemowlaka?

Jo&Co pokój dla niemowlaka

Jedną z najbardziej ekscytujących rzeczy dla rodziców którzy spodziewają się dziecka, bez wątpienia jest planowanie jego pokoju. Gdy przygotowujemy się na przyjście maleństwa, pragniemy aby wszystko było idealne, dotyczy to również pokoju. Urządzanie pokoju niemowlęcego, może okazać się naprawdę sporym wyzwaniem. Zwłaszcza, gdy robimy to po raz pierwszy. 

Pokój Twojego dziecka, jest bardzo  istotnym elementem w jego rozwoju, ale również jest ważny dla Twojego komfortu, jako mamy. Naszym obowiązkiem, jako rodziców jest upewnienie się czy nasze dziecko również czuje się komfortowo. Dlaczego tak ważne jest to, w jaki sposób urządzimy pokój naszego dziecka.


Wszystko co potrzebne, w zasięgu ręki

Urządzając pokój niemowlaka, powinniśmy upewnić się że wszystko co niezbędne, znajduje się w pobliżu przewijaka. Wszystkie podstawowe rzeczy, których potrzebujemy na co dzień w opiece nad dzieckiem, takie jak chusteczki czy pampersy powinny znajdować się jak najbliżej. Jest to naprawdę istotne, ponieważ nie powinniśmy ryzykować i zostawiac dziecko same na przewijaku. Pokój dziecięcy powinien zostać urządzony w taki sposób, aby ułatwić nam funkcjonowanie oraz codzienne czynności w opiece nad dzieckiem.

Jakie meble wybrać do pokoju dziecięcego ?

Najlepiej, aby meble które wybierzemy do pokoju dziecięcego były uniwersalne. Głównie chodzi  o to, abyśmy mogli ponownie wykorzystać niektóre elementy, kiedy już nie są nam potrzebne do ich pierwotnego celu. Jeśli mamy taką możliwość, warto kupić meble które będą dostosowywały się do potrzeb dzieci w miarę ich wzrostu. Jest to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, które pozwala nam również zaoszczędzić trochę pieniędzy. 


Jeśli pokój nie jest dość duży, lub po prostu nie chcemy aby meble zajmowały zbyt dużo miejsca, warto wybrać meble wielofunkcyjne, które są jednym z najlepszych rozwiązań na urządzenie pokoju dziecka. Jak sama nazwa wskazuje, są to meble które spełniają kilka funkcji. Przykładem takiego mebla, może być przewijak, który w dolnej części ma półki dzięki czemu mamy więcej miejsca na rzeczy dziecka.


Jak udekorować ściany?

W miarę dorastania, dzieci zaczynają  interesować się różnymi kształtami oraz kolorami. Właśnie dlatego, jednym z pomysłów na udekorowanie ścian, jest wykorzystanie specjalnego motywu. Może być to coś, co Twoim zdaniem spodoba się dziecku lub  sprawi, że pokój stanie się przytulny i ciepły. Chmury, kwiaty czy motyle to tylko niektóre z najczęściej wykorzystywanych motywów. Może być to w formie naklejek umieszczanych na ścianie bądź tapety.  Warto postawić na pastelowe kolory, dzięki temu pokój stanie się jeszcze bardziej przytulny.


Dodatkowo, jednym z pomysłów na pokój dziecka jest zastosowanie lampek dekoracyjnych. Ze względu na różnorodne kształty oraz kolory, mogą przyciągnąć uwagę malucha oraz pomogą urozmaicić ściany i udekorować pokój. Powinniśmy pamiętać, że oświetlenie w pokoju dziecięcym nie powinno być ostre, a miękkie i odprężające, powinno sprzyjać wyciszaniu oraz odpoczynkowi. 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *