Poradniki

Jak ubrać dziecko na sesję świąteczną ?

Jak ubrać dziecko na sesje świąteczna

Do świąt Bożego Narodzenia zostało już niewiele czasu. Fotografowie rozpoczynają sesję jeszcze kilka tygodni przed świętami, a wszystko po to, abyśmy ich efektami mogli cieszyć się w czasie świąt, a może nawet podarować w prezencie naszym bliskim. W co najlepiej się ubrać oraz jak się do niej przygotować?

 

Profesjonalna sesją świąteczna, jak się do niej przygotować?

 

Przede wszystkim, przygotowania do takiej sesji, nie powinny być dla żadnego w żaden sposób stresujące. Oprócz odpowiednich strojów, niezwykle ważny jest dobry humor, o którym nie powinniśmy zapominać. Dobrze jest, wcześniej porozmawiać z fotografem i zapytać o kolorystykę dekoracji studia. W przypadku sesji rodzinnej, świetnie sprawdzą się podobne ubrania. W szczególności sesja dziecięca, pozwala na wykorzystanie wielu gadżetów ale również zestawów ubrań.

 

Są kolory, które w szczególności kojarzą się ze świętami – należą do nich złoty, srebrny, czerwony oraz zielony. Z pewnością któryś z nich, doskonale wpasuje się w klimat sesji świątecznej. Jeśli wybieramy się na sesję z mniejszymi dziećmi, warto zabrać ich ulubioną zabawkę czy maskotkę, która pomoże im się oswoić w nowej sytuacji oraz pomoże sprawić, że ten czas będzie dla malucha przyjemniejszy oraz mniej stresujący. Jest to niezwykle ważne aby nasze dzieci czuły się komfortowo, wtedy łatwiej współpracują z nami oraz fotografem. Sesja wtedy może odbyć się bardzo sprawnie i bez zbędnego stresu.

Jakie ubrania sprawdzą się najlepiej podczas sesji świątecznych?

Sami, gdy szykujemy się na jakieś ważne wyjście czy uroczystość często mamy problem wybrać ubrania, a co dopiero gdy musimy wybrać stroje dla całej rodziny! Bez wątpienia, to nie lada wyzwanie. Nawet, jeśli będziemy mieć problem  ubiorem dla siebie, o dzieci najczęściej nie musimy się martwić. Profesjonalni fotografowie, posiadają ubranka dziecięce w różnych rozmiarach. Wszystko zależy od pomysłów Twoich czy fotografa. 

 

O ile z dziewczynkami zazwyczaj nie ma problemu, w przypadku chłopców fotograf najczęściej posiada jedynie dodatki, a o resztę musimy zadbać sami. Najlepiej sprawdzą się koszule, a do tego jednokolorowe spodnie czy jeansy, które zdecydowanie będą pasować do wszystkiego.

 

Czy konieczna jest wizyta u fotografa?

 

Ze względu na różne czynniki, niektórzy nie decydują się na profesjonalną sesję świąteczną u fotografa, a próbują zorganizować wszystko sami. Zapewne to nie lada wyzwanie. W takim przypadku, musimy nie tylko zaplanować oraz zadbać o nasze stroje, ale również o inne szczegóły jakimi są między innymi dekoracje oraz wszelkie dodatki do sesji. Oczywiście, jeśli tylko pogoda nam sprzyja, możemy taką sesję wykonać na zewnątrz. Mamy wtedy pewność, że dzieci nie będą poddenerwowane, one pobawią się śniegiem a my wykonamy piękne, niepowtarzalne zdjęcia naszych roześmianych pociech. Bo przecież jakie dziecko nie lubi śniegu? W takim przypadku, dodatki oraz dekoracje mogą okazać się zbędne, zimowa sceneria w zupełności wystarczy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *