Poradniki

Jak ubrać dziecko do lasu zimą?

Jo&Co ubrania dla dzieci

Niestety, zima jest porą roku, która nie zawsze sprzyja wspólnym spacerom. Gdy jednak zdecydujemy się na wyjście z dziećmi, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka, bardzo istotnych czynników. Oczywiście, bardzo ważna jest pora o jakiej wychodzimy, ale również warunki panujące na zewnątrz. Jak więc przygotować się na wyjście z dziećmi do lasu? Jak je ubrać, aby ani nie było im za zimno, ani za ciepło? Warto pamiętać o kilku rzeczach, aby spacer nie skończył się chorobą.

Co sprawi, że nasze dziecko będzie czuło się komfortowo?

Podczas ubierania naszego dziecka, powinniśmy sugerować się nie tylko  pogodą, ale również tym, jak długi będzie spacer. W przypadku krótszych spacerów, nie ma potrzeby zabierania ze sobą rzeczy na zmianę, które mogą okazać się niezbędne podczas dłuższych wędrówek gdy dziecku np.zmokną się spodnie. 

Bardzo ciężko, dostosować jest ubranie do pogody, ponieważ bywa  ona nieprzewidująca. Właśnie dlatego, najlepiej gdy ubierzemy naszą pociechę na cebulkę. Dzięki temu, w razie gdy będzie za ciepło, z łatwością ściągniemy jedną z warstw, która okaże się zbędna. Świetnie sprawdzą się bawełniane koszulki, bluzy dziecięce z kapturem lub bez, ale również kurtki  przeciwdeszczowe. 

Poza tym, jest kilka zasad o których warto pamiętać. Po pierwsze, lepiej jest ubrać dziecko za cienko, niż trochę za grubo. Wynika to z faktu, że przegrzanie może mieć znacznie gorsze skutki niż wychłodzenie organizmu. Nawet niemowlaki, znacznie szybciej zasugerują że jest im za zimno niż za gorąco. A poza tym, im dziecko jest młodsze, tym ma mniejszą zdolność do utraty ciepła. Należy również pamiętać o tym, że dziecku ubieramy jedną warstwę więcej niż sobie, dotyczy to malutkich dzieci. Duże niemowlaki oraz starsze dzieci, ubieramy w ten sam sposób co siebie samego.

Dlaczego warto wybrać się z dziećmi do lasu?

Jest to bardzo fajny sposób, na wspólne spędzenie czasu z rodziną, a przy tym przebywanie na świeżym powietrzu, w bardzo dobry sposób wpływa na nasze zdrowie. Jest to najlepszy sposób, aby zwiększyć naszym dzieciom odporność, przez co zmniejszenie ilości infekcji. W lesie, obniża się również poziom stresu!

Wyjście do lasu, może okazać się również dobrym sposobem na poszerzenie wiedzy naszych pociech. Mogą zadawać nam pytania o zwierzęta które zobaczą, ale również my możemy opowiadać im o tym, co zobaczymy. Regularne spacery, mogą również znacznie wpłynąć na naszą sprawność ruchową. Las to również świetne miejsce do pobudzenia wyobraźni, nie tylko tych najmłodszych ale i dorosłych! Zima, bardzo sprzyja takim wspólnym wyprawom w rodzinnym gronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *